“Блакитний будинок”, частина історії Хун Кюн

0IRbn_Cm9tU[1]Мандруючи Гонконгом,можна було б побачити безліч місць,які пов’язані з стилем Хун Кюн 洪 拳, та насправді це не так. Багато шкіл було закрито після смерті їх Сіфу. Ці школи було важко утримувати, оскільки ціни на оренду приміщеннь дуже високі, а також старі будівлі,в яких колись розміщувались школи кунг-фу,часто зносили для того,щоб будувати нові сучасні багатоповерхівки.
Винятком є будівля, яка відома як «Блакитний будинок».
Цей будинок розташований в провулку “Висохле кам’яне русло”, в окрузі Ван Чай на острові Гонконг.
Ван Чай – це торговий район,в якому розташовано багато підприємств малого та середнього бізнесу, які були засновані ще з 1850р.
“Блакитний будинок” внесений в список архітектурних цінностей Гонконгу,тому його не зносять.Він має 4 поверха і в значній мірі збудований з дерева. Це одна з небагатьох довоєнних будівель яка збереглась.
Історію цього будинку пов’язують напряму з Хун Кюн Кунг-фу. Багато людей вважають,що гранд-майстер Лам Цай Вінг мав школу кунг-фу в цьому будинку, та скоріш за все,школа була відкрита неподалік в районі Ван Чай. Та немає сумнівів в тому,що його племінник Лам Чо відкрив клініку Діт да медицини та школу кунг-фу в 1950р.Пізніше цю школу очолював його син Лам Чун Хін,який був великим експертом Хун Кюн кунг-фу, але помер в молодому віці через важку недугу.Його дружина і до нині працює в цій клініці,яка розміщенна в “Блакитному Будинку”.
Будівля була реставрована в 2011році, і на її реставрацію було витрачено 100 млн HKD. Міжнародна Асоціація Гуошу виступила з пропозицією реформувати будівлю в центр для кунг-фу. Було запропоновано створити сучасний заклад для викладання традиційних стилів кунгфу, яке буде підкріплене знаннями сучасної науки. Центр мав включав в себе бібліотеку, музей і багатофункціональний кіно- та лекційний зал. Сусідній “Жовтий будинок” був також включений в план проекту. В цій будівлі пропонували відкрити чайний будиночок і тематичний кунг-фу ресторан.
На жаль, ця пропозиція була відхилена…та “Блакитний Будинок” зберіг в собі частинку великої історії Хун Гар кунг-фу.