Лам Цай Вінг

Лам Цай Вінг

Лам Цай Вінг 林世荣(1860-1943р.) – безумовно знакова особистість. За своє наповнене подіями та поєдинками життя, він здобув велику славу. Лам Цай Вінга  по праву вважають одним з найвідоміших бійців, та майстрів кунг-фу свого часу. Він успадкував стиль Хун кюн від свого вчителя Вонг Фей Хуна 黄飞鸿  і передав набуті знання своєму племіннику Лам Чо.

lam-sai-wingНародився Лам Цай Вінг у 1860 році у невеликому селі Пін Чоу округу Нам Хой, провінції Кантон. Ще в дитинстві  він почав тренувати єдиноборство та вивчати традиційну китайську медицину під керівництвом свого батька Лам Чі Чунга, та діда Лам Гуей Чунга, які були відомими спеціалістами кунг-фу  у Нам Хої. Природні здібності і наполегливі послідовні тренування за досить короткий час дали відповідний результат – молодий Цай Вінг повністю освоїв свій сімейний стиль бою. Але внутрішньо він відчував, що цього не достатньо. Бажання стати найкращим змушувало його постійно шукати можливості вивчати кунг-фу у найвідоміших наставників Китаю. Ці пошуки привели його в школу Вонг Фей Хуна, ім’я якого тоді «гриміло» на весь Китай. На той час він був одним з тих поодиноких спеціалістів, що не програли жодного поєдинку за своє життя. Та ще більше, був відомим, як знавець традиційної китайської медицини, і навряд чи були тоді в Китаї люди, які б не чули про клініку і школу бойових мистецтв «По Чі Лам». 

Лам Цай ВінгПрацелюбність та бажання досконалості зробили свою справу, Лам Цай Вінг став особистим учнем Вонг Фей Хуна і його прямим послідовником. Під його керівництвом на протязі багатьох років Цай Вінг освоював стиль Хун кюн, медицину і танець лева. Вонг Фей Хун призначив його своїм спадкоємцем і з тих пір стиль Хун кюн став бойовою спадщиною сім’ї Лам. 

Лам Цай ВінгТо були важкі часи. Школи кунг-фу вели жорстоку і безкомпромісну боротьбу між собою, а отже поєдинки між майстрами і навіть цілими групами бійців були частим явищем. Багато спеціалістів приїжджали, щоб кинути виклик Лам Цай Вінгу, та він незмінно перемагав. Дуже швидко, велика кількість перемог у поєдинках виклику, принесла йому по справжньому народну популярність (титул – Король кулака). 

Лам Цай ВінгУказом місцевої влади його було призначено інструктором з рукопашного бою республіканської армії в Кантоні. Заради подальшого збереження та розвитку свого кулачного мистецтва він опубліковує книги «Гун цзі фук фу кюн», «Фу хок сюн їн кюн» , «Тід сін кюн», в яких описує основи та базову техніку стилю Хун кюн. Видання книг дало бажаний результат.
Лам Цай Вінг перестав викладати кунг-фу у віці 65 років (1925р.). Він залишив школу на свого племінника Лам Чо, та деяких інших учнів, які відповідали за поширення стилю Хун кюн в широкі маси. 

Лам Цай Вінг став засновником сімейної школи «Лам гар Хун кюн» (林家洪拳).

Деякі відомі учні Лам Цай Вінга  – Лау Чжам, Там Чоу, Вонг Мен Кай, У Лап Фун.