Сі Вонг Мо Гвун

«Сі Вонг Мо Гвун» 獅王武館 (Бойовий Зал Королівського Лева) 

Школу кунг-фу «Сі Вонг Мо Гвун» відкрито в літку 2014 року в Україні, у місті Львів. Майстром школи (Сіфу), та головним тренером є прямий послідовник гранд-майстра Вонг Хон Кьона – Жила Богдан Богданович.

Школа  кунг-фу «Сі Вонг Мо Гвун» являється першим бойовим залом «Hung Kuen Wong Hon Keung Martial Arts Association»( 洪拳王漢強國術會) в Україні.

Тренувальний процес

Заняття проводяться кваліфікованими тренерами та інструкторами. Тренування проходять в прогресивній манері – починаючи з основ, поступово переходячи на вищі рівні майстерності. Це стосується як силових,так і технічних навичок. Тому не залежно від віку, статі , та рівня розвитку фізичних якостей – кожен бажаючий може стати студентом нашої школи кунг-фу. Заняття проводяться в групах (дитячі, дорослі), а також в індивідуальній формі навчання.

Навчальна програма

На відміну від багатьох традиційних шкіл кунг-фу, навчальна програма школи «Сі Вонг Мо Гвун» є чітко сформованою, та розділеною на дев’ять ступенів навчального процесу, які формують собою три рівня градації – початковий(3 ступеня),середній(3 ступеня) та вищий (3 ступеня). Завдяки чіткій градаційні системі, ми можемо відстежувати на якому рівні знань знаходяться наші студенти. Проходження кожного ступеня завершується екзаменом, здача якого затверджується сертифікатом про присвоєння рівня.

Що ми вивчаємо?

Ми вивчаємо систему кунг-фу «Лам Гар Хун Кюн» (林家洪 ) – багаторічний  досвід , дослідження та розвиток бойового вміння, яке дійшло до нашого часу і постійно розвивається, враховуючи реалії сучасного суспільства.

Отже,навчання включає в себе такі розділи:

  • Хей бун гун (Базова підготовка бійця)

Базова підготовка бійця включає в себе вправи,які спрямовані на розвиток сили, гнучкості, витривалості, спритності, швидкості, загартування ударних частин тіла, за рахунок використання ваги власного тіла, а також спеціального тренувального реманенту.

  • Кюн фат (Кулачна техніка)

В цей розділ входять методи рук та ніг стилю Хун кюн, які використовуються для атаки, чи захисту. Окремі техніки,які вивчаються, поєднюються в «набори методів», і використовуються в практичному самозахисті. Вивчаються спаринг-методи, напрацювання в парах. Також технічні методи поєднюються в формальні комплекси,які розвивають ті, чи інші фізичні та бойові якості у студента.

  • Сань да (Вільний бій)

Сань да – це поєдинок, який проходиться в повний контакт. Ця складова кунг-фу є дуже важлива,оскільки тренування техніки , без бойових навичок не дасть бажаного результату при самозахисті, та повного розуміння техніки, яка вивчається.

Практика Сань да – розвиває морально-вольові якості(хоробрість, рішучість, впевненість), швидкість мислення та реакції, покращує атакуючі та захисні можливості бійця, розвиває відчуття часу та дистанції. Поєдинок проходить в захисному спорядженні, що забезпечує уникнення серйозного травмування під час тренувань та змагань.

Сань да – входить в міжнародну програму змагань з кунг-фу (як один з розділів цього мистецтва), що забезпечує нашим студентам виступи на турнірах, кубках та чемпіонатах різного масштабу та рангу.

  • Бін Хей (Традиційна зброя)

Цей розділ навчає роботи з традиційною китайською зброєю, а також аналогічно використовувати підручні предмети в якості самозахисту. В стилі Хун кюн широкий арсенал зброї, оскільки стиль створювався та розвивався,здебільшого повстанцями та військовими людьми. Отже,ми вивчаємо коротку зброю (кинджал , прямий меч , шабля, парні шаблі, ножі-метелики, лавка);  довгу зброю (жердина, палка, спис, алебарда, тризубець); гнучку зброю (залізний ланковий батіг, парний залізний батіг). Всі методи поєднанні в формальні комплекси, а також у спаринг-комплекси , які навчають протистоянню зброї проти зброї, а також пустих рук проти зброї. Практика традиційної зброї корисно впливає на м’язову , серцево-судинну, та дихальну системи.

  • Ной гун / хей гун (Розвиток внутрішньої сили)

Хей гун (з манд. – Ци гун) – комплексна система дихальних методів,яка спрямована на розвиток та зміцнення здоров’я. В практиці кунг-фу поняття «енергія» та «дихання» є тотожними.

«Хей» – це наша життєва сила,яка регулює стан  здоров’я та  баланс в організмі. Деякі дихальні вправи дуже добре зміцнюють організм бійця, надаючи йому витривалості та стійкості в бою, покращують кровоток та діяльність внутрішніх органів. Хей гун – можна практикувати в любому віці і в любий час. Для молодого покоління – це чудовий метод розвитку здоров’я, інтелекту та концентрації, а для старшого – чудовий метод збереження здоров’я.

  • Теоретичний та філософський аспект

Всі практичні знання в школі «Сі Вонг Мо Гвун» підкріпленні міцною  теоретичною та філософською базою. В першу чергу це потрібно для того, щоб набуті знання йшли не в збиток, а на благо людям, співвітчизникам та Батьківщині.

Моральні принципи та філософія кунг-фу закладена в «Правила воїнської моралі школи «Сі Вонг Мо Гвун», та правила поведінки.
Теоретична база – включає історію та розвиток стилю Хун кюн, а також теорію та принципи бою (використання типів дистанції, стратегія, принцип «сей му», техніка п’яти елементів).