Вонг Фей Хун – майстер стилю Хун Кюн

Вонг Фей Хун – майстер стилю Хун Кюн народний китайський герой родом з провінції Квантун. По справедливості його рахують засновником сучасного Хун Кюн, оскільки саме він систематизував практичні і теоретичні основи знаменитого південно- китайського стилю. Народився Вонг Фей Хун 9 липня 1847 року у містечку Фат Сан. Осягати кулачне мистецтво почав в ранньому дитинстві, а саме в 5 років. Першим його вчителем став послушник монастиря Нам Сіу Лам, майстер Лук А Чой. Пізніше юний Вонг продовжував освоювати стиль під керівництвом свого батька Вонг Кей Їна, котрий був відомий на весьу “Восьми Провінціях”, як один з десяти тигрів Кванчоу (Гуанчжоу). Згідно зоднією з історій у першому своєму поєдинку (бей мо) Вонг Фей Хун переміг, коли йому було чотирнадцять років. Вонг Кей Їн взяв його з собою на ринкову площу, де зазвичай у вихідні дні проводилися демонстраційні виступи майстрів кунг фу. Сталося так, що його демонстрацією залишився незадоволений чоловік на ім’я Гван Дай Хунг і визвав Вонг Кей Їна на бій. Та той замість себе виставив свого сина, який отримав доволі легку перемогу.
Вонг Вей Хун користувався великою популярністю серед народу, за своє вміння в кунг фу і глибокі знання традиційної китайської медицини. Він часто безоплатно допомагав людям, не приймаючи за це матеріальних подяк. Окрім того високі моральні принципи робили його зразком для наслідування іншими. Навіть повітова державна влада подарувала йому таблицю, на якій золотими ієрогліфами було написано “зразок вищої моральності- приклад для наслідування”.
Стиль Хун Кюн Вонга часто проходив практичну перевірку і багато майстрів кунг фу кидали йому виклик, та він так і залишився непереможним, не програвши жодного поєдинку.
Завдяки постійним боям і тренуванням він розширив і вдосконалив стиль привнісши в нього такі методи, як мо їн гьок (нога, що не залишає тіні), фу мей гьок (удар “хвіст тигра”), формальний комплекс тід сін кюн (кулак залізної нитки)ю Створив формальні комплекси сап їн кюн (кулак десяти форм) та фу хок сьюн їн кюн (кулак тигра і журавля). Детально описав аспекти інь і ян, а також пяти елементів в світлі технічної бази Хун Кюн. Окрім того школа Фей Хуна “По Чі Лам” славилася своїм вмінням в танці лева, завдяки чому він багато років носив титул Вонг Сі (король левів).
Вонг Фей Хун був одружений чотири рази і мав багато дітей. Перша дружина померла практично після їхнього весілля. Друга дружина народила йому двох хлопчиків Вонг Хон Сама і Вонг Хон Лама. Після смерті другої дружини, Хун одружився втретє і від цього шлюбу у нього теж було два сини Вонг Хон Хей і Вонг Хон Су. Старший син Вонг Фей Хуна був прекрасним бійцем, але загинув від рук бандитів – його застрелили. Після цього випадку Фей Хунг перестав навчати дітей кунг фу, сподіваючись таким чином захистити їх. Трохи пізніше цього випадку померла від хвороби його третя дружина. Він довго жив самотнім поки завдяки одному смішному випадку не зустрів Мок Гвай Лан.
У жовтні 1924 року в Кантоні почалося повстання і будинок з лікарнею, і все інше, що заробив тяжкою працею згоріло до тла. Він втратив все, що в нього було … Хун не зміг оговтатися від трагедії і помер 25 березня 1924 .